תפריט

8f771d514ab7fd8d88a2743623412ca8

בוגרים מספרים

 

בוגרי המכינה האוניברסיטאית של האוניברסיטה העברית מספרים

 

עדי, רפואה:

"הלימודים במכינה אפשרו לי להתקבל ללימודי התואר שרציתי, ובנוסף הכינו אותי ללימודיי באקדמיה.

קושי החומר הנלמד בקורסים מסויימים, דרכי החשיבה השונות מבבית הספר והעומס- עזרו לי הן בהכנה לאקדמיה, והן בשיפור הציון בבחינה הפסיכומטרית. לכל אלו מצטרפת גם מעטפת של תמיכה והכוונה אותה קיבלתי במהלך לימודיי, ועזרה לי להגיע ליעדים הלימודיים שלי.   "

ירדן, משפטים:

"שנת המכינה, הייתה מדהימה בעיניי. זכיתי במרצים מקצועיים, אכפתיים וקשובים, ובצוות חם ותומך. אין לי מילים לתאר את גודל החוויה שעברתי במכינה, את רמת המוכנות ללימודים אקדמיים שאיתה הגעתי לתואר וכמה למדתי על עצמי ועל יכולותיי בשנה הזו. אני ממליצה בחום! "

נטע, משפטים:

את לימודי התחלתי כבר בקורס הקיץ (מסלול חסרי בגרות) שאפשר לי, כמשוחרר טרי, "נחיתה רכה" באוניברסיטה ועזר ברכישת הרגלי למידה נכונים. כתלמיד במכינה, לצד החומר המעשי שנלמד, למדתי על החיים בסביבה האוניברסיטאית בדגש על למידה למבחנים, הגשת עבודות והתמודדות עם לחץ והישגיות.  למדתי גם המון על החיים הסטודנטיאליים בירושלים בכלל ובאוניברסיטה העברית בפרט. לגבי השפעת הלימודים במכינה על המשך הלימודים, מעבר לקבלה לאוניברסיטה ולכלים הלימודיים שמאד עוזרים, בחירתי ללמוד במסלול דו חוגי, בפקולטה למשפטים ובתכנית "אמירים", היא פועל יוצא של חוויות המכינה על תחומי הלימוד המגוונים בה.  נכון, קשה ללמוד כשעננת 'הממוצע הרצוי' מרחפת מעליך, אבל חלקם הארי של תלמידי המכינה יעידו שהמאמץ (וזו בהחלט שנה מאתגרת) נושא פירות. נכון, מבאס שכנראה השנה הזו לא מתמקדת באופן ישיר בתחום אותו תלמדו בהמשך ועדין יש פירות לשנה הזו ולהשקעה שהיא דורשת.

מאיר, משפטים ומינהל עסקים:

יותר מהכל, המכינה לימדה אותי איך ללמוד. בזכות המכינה הצלחתי להתקבל לאוניברסיטה בתנאים מועדפים. המכינה הקנתה לי כלים ומיומנויות שבזכותם אני מצליח בתואר. השנה העמוסה הזאת הייתה מלווה במורים מעולים ובהיכרות של  חברים לחיים ואת אישתי, ולמרות הקושי תמיד היה כיף. את התיכון לא הצלחתי לסיים, אך בזכות המכינה הצלחתי להגיע למקום שאף אחד מסביבי לא חלם. לכל המתלבטים, אם אתם באמת רוצים לצלוח את החלום שלכם ואתם מוכנים להשקיע, המכינה זה המקום שלכם.

עדינה, רוקחות:

הגעתי למכינה האוניברסיטאית של האוניברסיטה העברית עם רצון להתקבל לתואר מכובד, אך היה לי ידע מועט בלבד. נתקלתי בצוות שעושה הכול על מנת לקדם את התלמידים:
החל במורים טובים המעבירים את החומר בצורה ברורה, מקצועית ברמה גבוהה ויסודית. עוקבים אחר התקדמות התלמידים בלימודים ומקנים לו דרכי לימוד ואימוץ הרגלי למידה המתאימים לקידומו.
בנוסף בצוות שדואג רבות גם לבחינה הרגשית של כל תלמיד ולשיפור בטחונו העצמי בלימודים על מנת שיוכל להצליח ולממש את יכולותיו, וכן תורם גם לפן החברתי על מנת ליצור חיי חברה תוססים התורמים לאווירה נעימה והצלחת הלמידה. גם מבחינה פיננסית נכרה דאגה על מנת שתלמידים מכל שכבות החברה יוכלו להצליח.

וכך, למרות שהשנה הזאת הייתה עמוסה בשינון, תרגול ולמידה היא זכורה לי כשנה מלאה בחוויות: חוויות הנאה וחוויות הצלחה.

ואומר את האמת שעד היום החומר שהועבר במכינה ממשיך לקדם אותי בקורסים שונים בתואר.

עידו , בוגר המכינה הקדם-אקדמאית לחסרי-בגרות:

הרבה שואלים אותי כיום מה היה הדבר המשמעותי ביותר שעשיתי עד היום ותמיד בפי אותה התשובה – המכינה לחסרי-בגרות של האוניברסיטה העברית. המכינה לחסרי-בגרות, היא לא  חובה אלא זכות אשר שינתה את חיי. סיימתי את הצבא כאשר מעולם לא ניגשתי לבגרויות. יתרה מכך, סבלתי מקשיי קשב וריכוז שהחמירו והובילו לכך שבגיל צעיר מאוד כבר הספקתי לעבור בין שלל מסגרות שהביאו להרגשתי הקשה ביותר - אולי פשוט אני לא מוצלח? תחושה זו מלווה, כך אני מאמין, רבים מאתנו. אותה תחושה היא זו גם שהקשתה עליי לקבל את ההחלטה להתחיל במכינה. עלו אצלי השאלות: כבר לא הצלחתי בעבר אז למה שאני אצליח עכשיו? איך אני יכול לצמצם את הפער הזה, בין שאר החברים שלמדו כל השנים? לבסוף, הצלחתי ולא רק שצמצמתי את הפער אלא הפכתי אותו ליתרון מבחינתי. אני מדבר מקרב לב, זו התקופה היפה ביותר בחיי. במכינה, לראשונה בחיי האמינו בי ותמכו בי. תמיכה זו מלווה אותי כבר 5 שנים, כאשר בע"ה אני מסיים את התואר השנה בפקולטה למשפטים. המכינה, כשמה, מכינה אותך להצטיינות ולהצלחה בלימודים. אתם תראו זאת בשנה הראשונה – בעוד שאר תלמידי החוג אליו תתקבלו לאחר המכינה יהיו מבוהלים, אתם תזהו את חבריכם מהמכינה מחייכים ומצליחים – ולמעשה תישארו החברים הטובים שלהם במהלך כל התואר. לפעמים ההצלחה נחזית כלא ריאלית, אך האמת היא שהיא יכולה להיות קרובה מתמיד.  כך אני ראיתי את הדברים - מעולם לא חשבתי שאתקבל בכלל לאוניברסיטה העברית (אז עוד חשבתי להשלים בגרות וללמוד במכללה) ועוד לחוג מבוקש (משפטים), אך המכינה היא זו שאפשרה לי למחוק את העבר הלא מוצלח שלי.  בזכות המכינה וההון האנושי המדהים שם, המרצים המוערכים וההנהלה המעולה התקבלתי במסגרת וועדת חריגים ללימודי משפטים ואף סיימתי את שנה ג' כמצטיין דיקן. במבט לאחור אני יכול לומר בפה מלא -  המכינה הופכת את חוסר ההצלחה שחווינו בעבר ליתרון בהווה ובעתיד – שהרי מה יותר מלהיב מאדם שהצליח להתגבר על קשיים והתקבל לאוניברסיטה העברית תוך שנה אחת, בעוד לשאר הדבר לוקח שנים רבות. 

 

יואב , כרגע לקראת סיום תואר ראשון בהיסטוריה ובתכנית ׳אמירים׳ באוניברסיטה העברית:

 

נריץ חמש שנים אחורה, להתחלה.

הגעתי למכינה אחרי שנים שלא למדתי. לא למדתי כי חברים, כי קשה, כי מלחיץ, כי משעמם... בגיל 24 סוף סוף רציתי ללמוד - אבל הייתי צריך להתחיל מהתחלה. הנתונים שלי לא הספיקו כדי להתקבל למכינה, אז נרשמתי למסלול קיץ לחסרי תעודת בגרות (לאלו שממש ממש אין להם בגרות)

ונכנסתי לשנה וחצי של לימודים והשלמת פערים. בהתחלה לא היה ברור אם אתקבל למכינה עצמה, ולמסלול הספציפי שרציתי, וכך הלאה, אתגר רדף אתגר, ולקראת אמצע המכינה כבר היה לי ברור שאני יכול ומתכוון לכוון הכי גבוה, מכוון לתואר ראשון בתכניות המבוקשות והקשות שהאוניברסיטה מציעה

הלימודים במכינה היו קשים והסתיימו בהצלחה רק אחרי השקעה רבה, אבל אני יודע לומר היום שגם בדיעבד לא הייתי בוחר אחרת. מעבר לעובדה שהמכינה איפשרה לי להשלים בשנה וחצי פער שצברתי במשך שנים, חוויית הלמידה החיובית שעברתי בה ציידה אותי בכל מה שהייתי צריך להמשך הדרך באקדמיה: החל מכלים פרקטיים (מיומנויות למידה, משמעת עצמית וכו׳), דרך מעגל חברים קרוב שליווה את המשך התואר שלי ועד הולדת הרצון לדעת עוד, להעמיק ולחשוב, מה שבעצם סימל את המפנה במערכת היחסים שלי ושל לימודים בכלל

מאוחר יותר, כתלמיד בתכנית ׳אמירים׳ התרגשתי שוב ושוב לגלות שלא רק השלמתי פערים, אלא גם הגעתי למצב שאני מרגיש בנוח ובטוח כסטודנט שווה בין שווים, גם בתכנית מצטיינים.

 

מכתב תודה למורות הכימיה מבוגר מכינה תשע"ח:

למורות הכימיה,

האמנם, הסתיימה עוד שנת מכינה עם תלמידים חדשים שהפכו לכימאים מתחילים.

אך כל שנה כזאת ממלאת עולמות שלמים ומכינה אותנו לדרכים כעצמאיים.

אנחנו התלמידים שלך בשנת 2018 רק רוצים לומר תודה:

מירי היקרה-

תודה על הסבלנות, האכפתיות, ההשקעה, המקצועיות והיחס האישי.

אחד מהכישורים הבולטים אצלך הוא היחס האישי והרצון לתת לכל אחד מקום להתבטאות בכיתה – דבר שחיזק אותנו המון.

טינה היקרה-

תודה על התשוקה שלך בהעברת החומר, הסבלנות הרבה שלך ללמד 25 הטרוגניים כמונו, על ההשקעה, המסירות והיחס. השפעת רבות עלינו בחוויית הלימוד שלך ובהבנה המקצועית שלך. אחד מכישורייך הבולטים הוא המסירות והעברת החומר בצורה מעניינת ומסקרנת שתמיד יוצרת טעם של עוד...

מזל היקרה-

אחרונה חביבה, תמיד שמה את כולם לפני, תכונה זו היא בין החזקות שלך ומניבות המון ביטחון בסביבתך. תודה לך שלמדת, העשרת ובעיקר נתת. אחד הכישורים הבולטים שלך היא היכולת להעביר חומר במהירות של צ'יטה.